Leirikoulu-Lägerskola 3/18 ilmoitus- ja artikkelipaikat varattavissa!

Leirikoulu-lehden artikkelipaikat jäsenille

Leirikoulu-lehden kolmas numero ilmestyy elo-syyskuun vaihteessa ja siitä on tarkoitus tehdä YMPÄRISTÖKASVATUKSEN teemanumero. Lehden artikkelipaikkoja voivat varata leirikouluyhdistyksen jäsenkeskukset. Toimikaa näin: jos teiltä olisi saatavissa omassa keskuksessa toteuttavasta ympäristökasvatukseen liittyvästä ohjelmasta kertova artikkeli, lähettäkää artikkelin aihe tai otsikko yhdistyksen sähköpostiin (sly@suokki.fi). Lehdestä varataan enintään kahden sivun verran tilaa kuvineen. Tehkää varaukset viimeisään 20.6.2018.

Ilmoitukset

Mikäli haluatte oman leirikoulukeskuksenne ilmoituksen tähän lehteen, tehkää varaus siitä myös 20.6. mennessä. Materiaalin on oltava meillä viimeistään 1.8.2018. Ilmoitusmateriaalin tulee olla painovalmiina, sillä emme voi täällä editoida ilmoituksia. Lehti jaetaan tavanomaiseen tapaan maamme kaikkiin peruskouluihin ja useaan lukioon. Kouluissa tehdään syksyisin myös runsaasti leirikoulupäätöksiä, joten tämä numero sijoittuu ajankohdaltaan hyvään saumaan. 

Takaisin