Leirikoulu-Lägerskola 1/2019

Leirikoulu-Lägerskola -lehden 1/2019 numero on julkaistu ja postitettu!
Tutustu lehteen tästä:

Leirikoulu-lehden toinen numero ilmestyy elo-syyskuun vaihteessa ja sen teemana on seikkailukasvatus. Tuttuun tapaan otamme lehteen artikkeleita jäsenkeskuksiltamme. Etusijalla ovat ne keskukset, jotka eivät olleet mukana edellisessä lehdessä. Artikkelin pituus on enintään kaksi sivua kuvineen.

Lehteen voi myös varata ilmoituspaikan omalle leirikoulukeskukselle. Lehti jaetaan tuttuun tapaan kaikkiin Suomen peruskouluihin sekä useaan lukioon. Kouluissa tehdään syksyisin runsaasti leirikoulupäätöksiä, joten tämä numero sijoittuu ajankohdaltaan hyvään saumaan.

Artikkeli– ja ilmoituspaikkavaraukset tehdään sähköpostilla sly@suokki.fi viimeistään 20.6.2019.
Aineiston on oltava perillä 1.8.2019 mennessä.

 

Takaisin