Yhdistyksen strategia 2028 julkaistu

#
min. lukuaika

Leirikouluyhdistyksen hallitus kokoontui 3.10. Suomenlinnassa strategiapäivän parissa. Päivän aikana visioitiin tulevaa ja pohdittiin, millaisia tavoitteita yhdistyksellä on seuraavan kahdeksan vuoden aikana. Koronan jälkimainingeista huolimatta katsomme toiveikkaasti tulevaan! Tutustu luotuun strategiaan alta olevasta linkistä!

Suomen leirikouluyhdistys – Lägerskolföreningen i Finland ry on toiminut Suomessa vuodesta 1975. Yhdistyksen tehtävä on toteuttaa ja kehittää leirikoulutoimintaa sekä muuta koulun ulkopuolista oppimista valtakunnallisesti. Tavoitteenamme on, että jokainen lapsi pääsee leirikouluun peruskoulunsa aikana varallisuuteen katsomatta.

Lataa käsikirja
Jaa tämä julkaisu
sly-staging.webflow.io/blogi/yhdistyksen-strategia-2028-julkaistu
Kopioi linkki

Liittyvät julkaisut